Wiscosuplementacja


Wiscosuplementacja to dosłownie: wzbogacenie lepkości, a w dowolnym tłumaczeniu: „poprawa smarowania dostarczenie suplementów dla odżywienia chrząstki stawu”.

Efekt ten uzyskujemy z pomocą specjalnych preparatów, które podawane w iniekcji do wnętrza stawu  zwiększają lepkość mazi stawowej i jej adhezję (zdolność przylegania do powierzchni chrząstki) dzięki czemu zmniejszając tarcie i uzupełniając niedobory składników  mazi stawowej umożliwiają regenerację powierzchni stawowych i odżywiają chrząstkę stawową, której powierzchnia-  jako jedyna tkanka naszego organizmu – nie otrzymuje substancji odżywczych drogą mikrokrążenia, ale odżywia się składnikami „rozpuszczonymi” w przesączu produkowanym przez błonę maziową stawu- w płynie maziowym.
 

Na skład płynu maziowego wpływa wiele czynników, m.in. wiek, urazy i mikrourazy, chroniczne przeciążenia wywołane nadwagą, zapalenia i zakażenia  błony maziowej, zaburzenia hormonalne w przebiegu schorzeń tarczycy, niedobór estrogenów, niedobory pokarmowe spowodowane niewłaściwą dietą, zaburzeniami wchłaniania.
 


Co warto wiedzieć?
 

Do najważniejszych składników mazi stawowej należą:
 

  • Kolagen
  • Kwas hialuronowy (HA)
  • Polinukleotydy
  • Wielocukry
  • Najbardziej popularnym  i do niedawna jedynie stosowanym preparatem był i  jest nadal  Kwas Hialuronowy.

KOLAGEN

Główne białko tkanki łącznej. Ma ono bardzo wysoką odporność na rozciąganie i stanowi główny składnik ścięgien. Jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Ubytek kolagenu ze skóry powoduje powstawanie zmarszczek, w trakcie jej starzenia. Kolagen wypełnia także rogówkę oka, gdzie występuje w formie krystalicznej. Kolagen jest powszechnie stosowany w kosmetykach, zwłaszcza w kremach i maściach przeciwzmarszczkowych. Stosuje się go też jako wypełniacz w chirurgii kosmetycznej – np. do wypełniania ust.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolagen
 

Dzięki naturalnemu kolagenowi nasza skóra jest sprężysta, elastyczna i gładka.

Po dwudziestym piątym roku życia produkcja kolagenu zaczyna stopniowo maleć. Wtedy nasza skóra powoli zostaje go pozbawiona, co oznacza starzenie się skóry. Dzięki zdecydowanemu rozwojowi medycyny estetycznej, kosmetologii czy dermatologii - nie ma problemu z opóźnieniem tego procesu. Kolagen to nie tylko zastrzyki, ale możemy go znaleźć również w wielu kosmetykach.


Pamiętajmy też, że wpływ na wygląd skóry ma nie tylko stosowanie kosmetyków i zabiegów upiększających. Odpowiednia dieta, picie właściwych ilości wody, spożywanie ryb, uprawianie sportu – to wszystko wpływa na kondycję naszej skóry. Dbajmy więc o nią zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz, by przez długie lata cieszyć się dobrym wyglądem.

 

Kontakt

Masz pytania?
Nie myśl ani chwili dłużej...
Skontaktuj się z Nami!

 


 

Dobro pacjenta jest dla nas najważniejsze!

 

 
 

 


Według najnowszych badań, co potwierdza nasza obecna praktyka, najlepsze efekty terapeutyczne
w leczeniu falą uderzeniową osiąga się poprzez jednoczesne zastosowanie dwóch rodzajów fali.

Oferta leczenia Falami Uderzeniowymi Generowanymi Zewnątrzustrojowo (ESWT) kierowana jest do wszystkich Pacjentów.

 

 

 


 

 


Wiscosuplementacja to dosłownie: wzbogacenie lepkości, a w dowolnym tłumaczeniu: „poprawa smarowania dostarczenie suplementów dla odżywienia chrząstki stawu”.

Efekt ten uzyskujemy z pomocą specjalnych preparatów, które podawane w iniekcji do wnętrza stawu  zwiększają lepkość mazi stawowej

 

MD-NECK
MD-THORACIC
MD-LUMBAR
MD-SHOULDER
MD-HIP

 


 

 

 

nzoz-medict.pl / 2012-2013

Do góry