Tkanka łączna, w szczególności kolagen - stopniowo ulega degradacji, przez co struktury kolagenowe stają się  niewystarczające do pełnienia funkcji, które mają wykonywać w organiźmie. Spowodowane jest to starzeniem się, siedzącym trybem życia, intensywnym wysiłkiem fizycznym lub nieodpowiednią aktywnością sportową, otyłością, zaburzeniami PNEI axis(Psyche, Neuro, Endocrine, Immunological). Medical Devices (MD) - szczególne wyroby medyczne przeznaczone do wstrzyknięć dostawowych i dotkankowych, reprezentują nową , zaawansowaną grupę preparatów przeznaczonych do zapobiegania i leczenia bólu wywołanego zużyciem struktur kolagenowych wewnątrz- i zewnątrzstawowych w układzie ruchu.

COLLAGEN MD zastępują niedobór kolagenu, który zawsze towarzyszy zapaleniu i/lub chorobie zwyrodnieniowej narządu ruchu i innych struktur pochodzenia mezodermalnego. Są pozbawione skutków ubocznych, są bezpieczne, mogą być stosowane jednocześnie z leczeniem lekami sterydowymi i niesterydowymi przeciwzapalnymi, można je stosować w trakcie terapii manualnej.

Nieinwazyjność iniekcji z Collagen MD i wysoka skuteczność, tolerancja, brak reakcji alergicznych zostały potwierdzone w kontrolowanych badaniach klinicznych przedstawionych w [Registration Dossier c/o Istituto Superiore di Sanità (Italian Superior Health Institute)]- dossier do rejestracji Collagen MD we Włoskim Najwyższym Instytucie Zdrowia, przeprowadzonych w celu rejestracji wyrobów medycznych. Wszystkie te cechy powodują, że CMD są cennym uzupełnieniem terapii stosowanej przez specjalistów i lekarzy praktyków.

 

Cel podania:

 • strukturalny: aby zastąpić, wzmocnić struktury i chronić (bariera adhezji) chrząstkę, ścięgna, więzadła, torebki stawowe, co wzmacnia struktury kolagenowe, a tym samym struktury anatomiczne, w których występuje, aby zapewnić mechaniczne wsparcie dla danego obszaru tkanek.

 

Mechaniczne wsparcie przez podanie kolagenu stanowi efektywne naturalne bio-rusztowanie. Infiltracja kolagenu i pojedynczych substancji pomocniczych jest doskonale tolerowana przez pacjentów i pozbawiona niekorzystnych reakcji. Roztwory są fizjologiczne i kompatybilne z tkankami, nie dochodzi do reakcji zapalnych i późniejszych reakcji zwłóknienia (jak w proloterapii, która ma w zasadzie ten sam cel: stabilizację struktur okołostawowych). Dochodzi do poprawy właściwości mazi stawowej, wzmocnienia struktur okołostawowych, regeneracji i efektu przeciwbólowego.

Collagen MD poprawiają ruchomość stawów, sprzyjają zmniejszeniu lokalnego napięcia mięśni, uśmierzają zlokalizowany ból i ból powodowany ruchem czy nieprawidłową postawą.

 

SUBSTANCJE POMOCNICZE WYSTĘPUJĄCE W POSZCZEGÓLNYCH PREPARATACH

 

MD-NECK

 • Collagen + Silica
 • Silica (krzem): podwójne działanie. Po pierwsze stymuluje metabolizm i funkcje osteoblastów w kości, po drugie jest w stanie skorygować predyspozycje pewnych struktur (stawów i więzadeł) do degeneracji i rozluźnienia.
   

MD-THORACIC

 • Collagen + Cimicifuga racemosa
 • Cimicifuga (pluskwica): Tropizm do różnych specyficznych struktur anatomicznych kręgosłupa (korzeni tylnych rdzenia kręgowego), modulując ból, szczególnie o podłożu nerwowo-mięśniowym.
   

MD-LUMBAR

 • Collagen + Hamamelis virginiana
 • Hamamelis (oczar): działanie na ból zlokalizowany, tropizm do korzeni grzbietowych okolicy lędźwiowej.
   

MD-SHOULDER

 • Collagen + Iris versicolor
 • Iris (kosaciec): tropizm do różnych struktur anatomicznych stawu barkowego, moduluje ból o podłożu zapalnym i nerwowym.
   

MD-HIP

 • Collagen + Calcium phosphate
 • Fosforan wapnia: wspomagająco w zmianach zwyrodnieniowych, wytwórczych kostnych (nadmierne kostnienie), zapalenie okostnej, wyrośla kostne, złamaniach.
   

MD-KNEE

 • Collagen + Arnica montana
 • Arnica (arnika): tropizm do struktur stawu kolanowego, działanie modulujące ból - kontrola (hamowanie) fazy zapalenia związanej z naczyniami krwionośnymi.
   

MD-SMALL JOINTS

 • Collagen + Viola odorata
 • Viola (fiołek): tropizm, działanie przeciwzapalne, szczególnie w okolicy stawów nadgarstka.

 


Według najnowszych badań, co potwierdza nasza obecna praktyka, najlepsze efekty terapeutyczne
w leczeniu falą uderzeniową osiąga się poprzez jednoczesne zastosowanie dwóch rodzajów fali.

Oferta leczenia Falami Uderzeniowymi Generowanymi Zewnątrzustrojowo (ESWT) kierowana jest do wszystkich Pacjentów.

 

 

 


 

 


Wiscosuplementacja to dosłownie: wzbogacenie lepkości, a w dowolnym tłumaczeniu: „poprawa smarowania dostarczenie suplementów dla odżywienia chrząstki stawu”.

Efekt ten uzyskujemy z pomocą specjalnych preparatów, które podawane w iniekcji do wnętrza stawu  zwiększają lepkość mazi stawowej.

 

MD-NECK
MD-THORACIC
MD-LUMBAR
MD-SHOULDER
MD-HIP


 

 

 

nzoz-medict.pl / 2012-2013

Do góry