LECZENIE TRUDNO GOJĄCYCH SIĘ RAN, ODLĘŻYN I OWRZODZEŃ BĘDĄCYCH WYNIKIEM ZABURZEŃ MIKROKRĄŻENIA
 

Do trudno gojących się ran zaliczane są przede wszystkim odleżyny, owrzodzenia podudzi, rany powstające w wyniku oparzeń, a także rany pourazowe. Leczenie ran to nie tylko ich chirurgiczne opracowanie (usunięcie tkanek martwiczych), ale także wybór odpowiedniego rodzaju opatrunku.
Oprócz tradycyjnej farmakoterapii i aseptyki stosujemy najnowsze osiągnięcia medycyny w tej dziedzinie:

  • opatrunki koloidowe - opatrunki te są nieprzepuszczalne dla wody, w kontakcie z wydzieliną z rany ich wewnętrzna warstwa tworzy żel, który zapewnia ranie optymalne warunki gojenia.
  • opatrunki hydrożelowe - tworzą efektywną barierę przed zakażeniem zewnętrznym rany, są jednak przepuszczalne dla tlenu i leków. Charakteryzują się dobrą adhezją do zdrowej skóry i rany bez tendencji do przyklejania się. Zmiana opatrunku jest łagodna i bezbolesna dla pacjenta, nie uszkadza młodego, narastającego naskórka. Wraz ze zmienianym opatrunkiem z rany usuwane są wydzieliny oraz martwe tkanki. Stosowane są do opatrywania ran wymagających wilgotnego środowiska jak rany oparzeniowe, owrzodzenia, odleżyny, miejsca po pobraniu przeszczepów skórnych
  • opatrunki jonowe wewnętrzna strona opatrunku pokryta jest warstwą metalicznego srebra. Z warstwy tej uwalniane są wolne jony srebra, które zabijają znajdujące się w ranie bakterie, bądź też zapobiegają ich namnażaniu się w ranie czystej. Opatrunki takie wpływają korzystnie na procesy gojenia nie tylko przez walkę z zakażeniem, ale także przez zapewnienie ranie korzystnego, wilgotnego środowiska.
  • opatrunki podciśnieniowe i próżniowe - terapia podciśnieniowa jest skuteczna u chorych leczonych z wieloma wskazaniami jak rany przewlekłe, cięte, pooperacyjne czy przeszczepy skóry

Tę trudną terapię wzbogaciliśmy o masaż limfatyczny i falę uderzeniową, dzięki czemu możemy pochwalić się uzyskaniem zupełnego wygojenia zmian, nawet w tych przypadkach, gdzie dotychczasowe leczenie nie było skuteczne.
  

 

FARMAKOTERAPIA

 

W Naszym Ośrodku dla Naszych Pacjentów są dostępne, zawsze w najlepszych cenach, preparaty farmakologiczne, które najczęściej stosujemy w terapii.
 

Lyprinol- kapsułki - niesterydowy, nowatorski lek przeciwzapalny wyprodukowany na bazie stabilizowanego ekstraktu tłuszczowego otrzymywanego z Małża Nowozelandzkiego(Perna Canaliculus) . Preparat ten jest przeznaczony do stosowania przewlekłego w chorobie zwyrodnieniowej stawów i osteoartrozie. Wg danych producenta obniża aktywność choroby o 90% po 12 tygodniach stosowania i zmniejsza dolegliwości bólowe do 89% w tym samym czasie. Lek należy stosować przez minimum 3 miesiące.

 

Kontakt


Masz pytania? Jesteś czymś zainteresowany/a?

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!
 

 

 


Według najnowszych badań, co potwierdza nasza obecna praktyka, najlepsze efekty terapeutyczne
w leczeniu falą uderzeniową osiąga się poprzez jednoczesne zastosowanie dwóch rodzajów fali.

Oferta leczenia Falami Uderzeniowymi Generowanymi Zewnątrzustrojowo (ESWT) kierowana jest do wszystkich Pacjentów.
 

 


 

 


Wiscosuplementacja to dosłownie: wzbogacenie lepkości, a w dowolnym tłumaczeniu: „poprawa smarowania dostarczenie suplementów dla odżywienia chrząstki stawu”.

Efekt ten uzyskujemy z pomocą specjalnych preparatów, które podawane w iniekcji do wnętrza stawu  zwiększają lepkość mazi stawowej.

 

MD-NECK
MD-THORACIC
MD-LUMBAR
MD-SHOULDER
MD-HIP


 

 

 

nzoz-medict.pl / 2012-2013

Do góry