Dietetyk jest wykwalifikowanym specjalistą ochrony zdrowia, który posiada szeroką wiedzę w zakresie żywienia człowieka zdrowego i chorego. Poprzez dobór odpowiedniej diety prowadzi profilaktykę chorób dietozależnych oraz jest odpowiedzialny za leczenie żywieniowe w różnych stanach chorobowych. Zajmuje się również upowszechnianiem wiedzy w zakresie prawidłowego żywienia.

 

Prawidłowa, zbilansowana dieta jest znaną od wieków skuteczną metodą leczenia, przedłużenia życia, poprawy samopoczucia i nastroju. Wyrobienie i przestrzeganie właściwych nawyków żywieniowych może okazać się najtańszym lekarstwem na wiele dokuczliwych schorzeń.  Nieodpowiednia dieta może być przyczyną wielu chorób, dysfunkcji, zaburzeń metabolicznych, nadwagi i otyłości

 

XXI wiek jest wiekiem, w którym otyłość i  nadwaga przybrały rozmiary epidemii. Liczba osób z nadmierną masą ciała rośnie w zastraszającym  tempie zarówno wśród populacji osób dorosłych ale również wśród dzieci i osób starszych.  Okazuje się, że nadwaga i otyłość są jedną z głównych przyczyn niewydolności układu krążenia i choroby zwyrodnieniowej narządu  ruchu.

W naszej placówce znajdą Państwo profesjonalne porady żywieniowe w zakresie:

1. Wspomaganie leczenia schorzeń narządu ruchu poprzez optymalizacje masy ciała
2. Wspomaganie leczenia schorzeń układu krążenia takich jak:
 


3. Leczenia dietetycznego w przebiegu:
 


4. Pomoc w leczeniu nadwagi i otyłości poprzez opracowanie indywidualnego programu żywieniowego
5. Wspomaganie leczenia następstw schorzeń endokrynologicznych
6. Opracowanie prawidłowego modelu żywienia dla kobiet ciężarnych i karmiących
7. Prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży poprzez kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych
8. Poprawę jakości i komfortu życia osób starszych dzięki opracowaniu odpowiednich zaleceń dietetycznych
9. Poprawę stanu odżywienia oraz jakości życia osób cierpiących na alergie i nietolerancje pokarmowe
 

TESTY NA NIETOLERANCJE POKARMOWE

Zgodnie z najnowszą wiedzą, pokarmy które spożywamy mogę negatywnie oddziaływać na nasz organizm wywołując różnego rodzaju objawy obniżające jakość życia. Do objawów takich możemy zaliczyć m.in.: astmę, bezsenność, bóle głowy, migrenę, zaparcia, zmęczenie chroniczne  i szereg innych dolegliwości. U nas możesz sprawdzić czy jedzenie, po które sięgasz ma na Ciebie negatywny wpływ. Oferujemy Państwu wykonanie szybkiego i wiarygodnego testu sprawdzającego reakcje organizmu na 59 produktów żywnościowych. Odstawienie pokarmów, których Państwa organizm nie toleruje wykazuje pozytywną reakcję i może polepszyć Twe samopoczucie już po kilku dniach.

 

Nie zwlekaj, przyjdź do nas i zapisz się na wykonanie testu na nietolerancje pokarmowe.

nzoz-medict.pl / 2012-2013

Do góry