Dietetyka

Nadwaga i otyłość są jedną z głównych przyczyn niewydolności układu krążenia i choroby zwyrodnieniowej narządu  ruchu.

W Naszym Ośrodku o Państwa właściwą dietę, odpowiedni model żywienia, prewencję chorób powstających na tle wadliwego żywienia oraz edukację z zakresu zasad zdrowego żywienia zadbają doskonale wykształcone, młode  i ambitne DIETETYCZKI: Justyna Nowak i Aneta Koszowska absolwentki  ŚUM w Katowicach.
 

Nasze Panie magister poprawią Państwa kondycję zdrowotną oraz znajdą sposób na optymalizacje masy ciała każdej osoby dbającej o swoje zdrowie i wygląd.


 

Czytaj więcej »
 

 

 

Zasada 5 posiłków

Wszędzie słyszymy: "Jedz 5 posiłków". Dlaczego właśnie tak?
Ponieważ, gdy zjadamy więcej aniżeli 3 posiłki dziennie zwiększamy odkładanie w naszym organizmie białka, i zmniejszamy odkładanie tłuszczu? Więc dla wszystkich pragnących schudnąć, dla tych którzy chcą przybrać na wadze, czy zwiększyć masę mięśniową - polecamy jedzenie 5 posiłków w ciągu dnia.
 

 

Ruch to zdrowie

Pamiętajcie, że dieta to nie wszystko. Jest bardzo ważna, ale na równi stoi również wysiłek fizyczny. W dzisiejszych czasach jest zdecydowanie łatwiej, ponieważ ruch jest modny, ruch jest trendy. Dzięki odpowiedniej aktywności nasz organizm o wiele szybciej spala nadprogramowe kilogramy, a my możemy pochwalić się efektami zdrowego i szybkiego odchudzania.

 

Kontakt

Skontaktuj się z nami
i dowiedz się więcej!

 

 

 

BMI

BMI - wskaźnik masy ciała (ang. Body Mass Index) to współczynnik masy ciała, który pomoże Ci określić, czy posiadasz właściwą wagę.

BMI - obliczamy dzieląc masę ciała podaną w kilogramach przez wzrost podniesiony do kwadratu (podany w metrach).
Np.dla osoby o wzroście 176cm i wadze 60kg BMI obliczamy następująco:

 

 


Według najnowszych badań, co potwierdza nasza obecna praktyka, najlepsze efekty terapeutyczne
w leczeniu falą uderzeniową osiąga się poprzez jednoczesne zastosowanie dwóch rodzajów fali.

Oferta leczenia Falami Uderzeniowymi Generowanymi Zewnątrzustrojowo (ESWT) kierowana jest do wszystkich Pacjentów.

 

 


 

 


 

Wiscosuplementacja to dosłownie: wzbogacenie lepkości, a w dowolnym tłumaczeniu: „poprawa smarowania dostarczenie suplementów dla odżywienia chrząstki stawu”.

Efekt ten uzyskujemy z pomocą specjalnych preparatów, które podawane w iniekcji do wnętrza stawu  zwiększają lepkość mazi stawowej.

 

MD-NECK
MD-THORACIC
MD-LUMBAR
MD-SHOULDER
MD-HIP


 

 

 

nzoz-medict.pl / 2012-2013

Do góry